Tesisatci.com

Doğalgaz Sistemleri ve Gelişen Isıtıcıları

Sunduğu yüksek ısı konforu sayesinde evlerin vazgeçilmezi olan doğalgaz sisteminin geliştirilerek dışarıya uygun hale getirilmesi, doğalgazlı ısıtma sistemlerinin yeniden büyük bir dikkat çekmesini sağlayan bir etkiye sahip oldu. Elektrikli sobalar gibi bir görünüme sahip olan ancak ısı performansı olarak çok daha yüksek bir kaliteye sahip olan bu sistem radyant sistemi olarak adlandırılmakta. Farkında olmadan gün içerisinde birçok kafeteryada insanların karşısına çıkan bu sistemin döşe tüm dış ortam ısıtıcılarından daha fazla alanı ısıtma kapasitesine sahip bir sistem.

Radyant sistemleri de

, tıpkı evlerin içerisine ilk kez petek sistemi döşenirken önce işin uzmanları tarafından gerekli kontrol ve analizlerin yaptırılarak döşetilmesi gereken ve tıpkı senelik petek temizliği işlemi gerekli olduğu gibi radyant bakımı ve temizliği de gerekli olan bir yapıya sahip. Tüm ısıtma sistemleri için gerekli olan çeşitli bakım ve temizlik uygulamaları, ısınma sistemlerinin yoğun kullanım zamanlarında, kullanılan enerjiden olumsuz bir biçimde etkilenmemesini ve aynı zamanda daha iyi bir performansta çalışmasını sağladığından dolayı büyük bir öneme sahip olduğu kullanıcılar tarafından dikkate alınması gereken etmenler arasında yer alıyor.

Radyant sistemleri elektrikli soba görünümünde olan ve dışarıdan bakıldığında ayrımı net bir şekilde belli olmayan bir sistem olsa da, ısıtma performansı oldukça kaliteli olmasından direkt olarak fark edilebilecek bir sistem.  Radyant sistemleri sadece açık alanda kullanılması önerilen bir sistem. Çalışma sistemi olarak yüksek bir performansa sahip olan ve hem gaz hem de ısı yoğuşması sayesinde en az beş en fazla on metrekare alanda ılık bir etki verebilme özelliğine sahip olan bu sistem kapalı ortamlarda yaymış olduğu sıcak havadan dolayı oksijenin maskelenmesine neden olabilmekte. Doğalgazlı ısıtma sistemlerinin, geliştirilen tüm ısınma sistemlerinden çok daha yüksek bir performansa sahip olarak gelişmeye devam etmesi teknolojinin ve bu alanda yapılan araştırmaların ilerlemesinin durmadığı sürece devam edeceğinin de büyük bir kanıtı.

 

Exit mobile version